Zprávy z úřadu - Uzavírka dětského hřiště na sídlišti Zavadilka - ul. J. Šímy

Na podzim loňského roku proběhla pravidelná revize herních prvků na dětském hřišti na sídlišti Zavadilka v ul. J. Šímy.

Z této prohlídky, prováděnou certifikovanou znalkyní, vyplynulo doporučení na výměnu jednotlivých částí několika herních prvků. Dřevěné herní prvky jsou staré téměř dvacet let   a přihlédneme-li na výši nákladů nutných k opravě závad zjištěných revizí je obnova prvků pro město finančně nerentabilní.  Zastupitelstvo města na svém jednání schválilo vyčlenění finančních prostředků na modernizaci daného hřiště. Město Jaroměř již provedlo výběrové řízení a s uchazečem, který podal vítěznou nabídku, uzavřelo smlouvu o dílo.

Na přelomů měsíců srpna a září dojde k uzavírce dětského hřiště na sídlišti Zavadilka. Technické služby města Jaroměř zajistí odstranění stávajících prvků vč. dopadových ploch. Prvky, které z odborné prohlídky vyžadují pouze drobné opravy budou instalovány na dětská hřiště ve městě. Nově umisťované herní prvky v podobě lanové lodi a trojhoupačky s „hnízdem“ budou přístupné dětem od tří let, workoutová posilovací sestava bude určena věkové kategorii 12+. Spolu s výměnou herních prvků dojde také k výměně dopadových ploch, stávající nevyhovující písek bude nahrazen trávou a vhodnými dopadovými prvky v podobě speciálních zatravňovacích dlaždic.    Předpokládané ukončení prací je říjen 2019, termín ukončení se může změnit v závislosti na počasí. Předpokládané znovuotevření dětského hřiště pro veřejnost je na jaře příštího roku.

Náklady spojené s nákupem a montáží nových herních prvků činí 687 885 Kč vč. DPH.

Modernizace daného dětského hřiště je pouze prvním krokem v celkové obnově dětských hřišť v Jaroměři. Snahou města v následujících letech bude modernizace či doplnění všech dětských hřišť tak, aby vyhovovali požadavkům dnešní doby.

Město Jaroměř zároveň podalo žádost o finanční příspěvek v rámci programu Oranžové hřiště 2019, který vypisuje Nadace ČEZ. V případě úspěšného obdržení finančního příspěvku budou ušetřené prostředky investovány do modernizace dalšího dětského hřiště.

Datum vložení: 20. 8. 2019 13:00
Datum poslední aktualizace: 20. 8. 2019 13:01