Zprávy z úřadu - Výluka železničního uzlu Jaroměř ovlivní vlaky ČD a také navazující regionální autobusovou dopravu

Ve dnech 24. července až 14. prosince budou z důvodu rekonstrukce železniční stanice Jaroměř probíhat výluky v úsecích Hradec Králové - Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem - Stará Paka a Hradec Králové - Jaroměř - Česká Skalice - Náchod.

České dráhy nahradí dálkové a regionální vlaky autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. V provozu bude několik různých linek náhradní autobusové dopravy.

Výlukou je také ovlivněna regionální autobusové doprava, která zajišťuje návaznosti na vlaky v přestupních uzlech (Česká Skalice, Červený Kostelec, Malé Svatoňovice, Svoboda nad Úpou a Dvůr Králové nad Labem). Z důvodu zachování důležitých návazností došlo k úpravám v jízdních řádech na dotčených autobusových linkách.

Doporučujeme cestujícím, aby věnovali při plánování cest přes vyloučené úseky zvýšenou pozornost.

• Informace o výluce na trati 030 v úseku Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem - Stará Paka naleznete zde.
  • Informace o výluce na trati 031 v úseku Hradec Králové hl.n. - Smiřice - Jaroměř - Česká Skalice naleznete zde.
  • Výlukové jízdní řády dotčených autobusových linek naleznete zde.

Mgr. Dominik Prymš
odbor dopravy │ oddělení dopravní obslužnosti
Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Pivovarské náměstí 1245 │500 03 │Hradec Králové