Oznámení občanům Jezbin a Semonic o důsledcích revize katastrálního operátu.

Svozový kalendář komunálního odpadu na rok 2019 najdete mezi dokumenty odboru životního prostředí.

Dotazník na změnu systému sběru komunálního odpadu v Jaroměři „zaplať co nevytřídíš“

Dotazník pro obyvatele rodinných domů

Město Jaroměř níže uvedeným dotazníkem má zájem zjistit zda obyvatelé bydlící v rodinných domech mají zájem o změnu systému odpadového hospodářství zavedeného ve městě Jaroměř. Cílem této změny by měla být skutečnost, že každý zaplatí za odpad, který vyprodukuje a nevytřídí. K tomuto cíli by město svým občanům nabídlo zapůjčení (bezplatné) nádoby na plast – 120 l, papír – 120 l, směsný komunální odpad – 120 l nebo 240 l a bioodpad – 120 l nebo 240 l.

Dotazník není závazný, Město Jaroměř pouze zjišťuje podklady pro vyčíslení potřebných potencionálních investic, o které by se žádalo z dotačních titulů Evropské Unie. Česká legislativa chystá nový zákon o odpadech, který rapidně zvyšuje poplatek za skládkování zbytkového směsného komunálního odpadu ze současných 500,- Kč/t až na plánovaných cca 2000,- Kč/t. Nadále platí, že od roku 2024 bude úplný zákaz skládkování směsného komunálního odpadu. Toto bude mít jednoznačně za následek několikanásobné zvýšení místního poplatku za odpady. Jedinou cestou jak snížit tento finanční nárůst je snížit celkové množství zbytkového směsného komunálního odpadu a to zvýšeným tříděním (separací) jednotlivých složek jako jsou papír, plast, sklo, nápojový karton, bioodpad a kovy.

Dotazník ke stažení

Vytvořeno: 3. 5. 2017